Vyloučení
Švýcaři i v semifinále se silnou Kanadou potvrdili, že jim přesilovky jdou. Vstřelili v nich nejvíc gólů na turnaji ze všech (12), přičemž dostali od soupeřů celkem 40 možností (úspěšnost využití 30 %, Češi mají 31,82 %). Právě trefy v početních výhodách představují velký podíl na vítězstvích výběru země helvétského kříže, když plnou třetinu branek dosáhl právě v situaci s hráčem navíc.
I ve vzájemném zápase ve skupině vsítili Fiala a spol. jediný gól v základní době právě v přesilovce. Češi se budou muset vyvarovat většího počtu vyloučení. Ve čtvrtfinále s Američany i v semifinále se Švédy totiž v tomto ohledu neuspěli (3:2, 6:3). Pozastavil se nad tím i kouč Rulík. Naopak soupeř má podle počtu inkasovaných gólů společně s Rakouskem nejhorší oslabení na šampionátu, 10 zásahů představuje dvě třetiny z celkového počtu obdržených branek. To by mohla být pro domácí celek cesta k úspěchu.
Hra pět na pět
Ve vzájemném zápase ve skupině se Češi proti Švýcarsku v rovnovážném stavu sil na ledě příliš neprosazovali. Soupeř v ní byl daleko aktivnější. To však ještě národní celek teprve čekal na přílet tria ofenzivních hvězd Pastrňák, Nečas a Zacha z NHL.
A tak lze předpokládat, že právě hra pět na pět bude v podání reprezentace mnohem lepší. Vždyť v ní v semifinále nastřílela všech sedm zásahů do švédské sítě. I to signalizuje zlepšení. Pořád je tu ovšem výborná švýcarská defenziva, která inkasovala při stejném počtu hráčů jen pět branek z celkových 15.
Střelba ze slotu
V úvodním vzájemném duelu obou soupeřů to byl velký problém národního týmu a souvisí i s předchozím bodem. V první a třetí třetině zápasu nezaznamenali Češi ani jednu střelu ze slotu. Tedy z místa před brankou, odkud padá nejvíc gólů.
V prostřední části jich sice vyprodukovali 10, to však bylo dané hlavně díky dvěma přesilovkám. Jednu z nich proměnil Matěj Stránský. Celkem pak se Švýcary prohráli na střelecké pokusy ze slotu 10:20.